Wizyty domowe
obejmuje: badanie kliniczne leczenie drobne zabiegi chirurgiczne pobieranie krwi do badań laboratoryjnych badanie...
obejmuje: badanie kliniczne leczenie drobne zabiegi chirurgiczne pobieranie krwi do badań laboratoryjnych badanie...
Wystawianie paszportów i czipowanie
sterylizacja kotek i suk (podwiązywanie jajników) kasatracja kocurów i psów cesarskie cięcie ekstrakcja guzów etc.
badania morfologiczne krwi badania biochemiczne wyniki można poddać komputerowj interpretacji 3. OB/ Odczyn...
Wszystkie zwierzęta mięsożerne prowadzą swoisty wyścig po tłuszcze. Osobniki alfa jedzą najtłuściej. Na wstępie zażerają się podrobami, potem szynka , schabik, a potem długi post.
Jedzą na surowo i na śmierdząco, im zimniej tym tłuściej. Jak się na nie patrzy, to nie widać po nich objawów chorób cywilizacyjnych.
Tłuszcz ma dwa razy więcej energii niż cukier i białko. To wykrzystują psy długodystansowe, gdzie po spaleniu glukozy, glikogenu, zaczynaja spalać tłuszcz i to im nie szkodzi.
Tłuszcz to żródło nienasyconych kwasów tłuszczowych (omega-3 i omega-6) i witamin rozpuszczalnych w tłuszczach (A,D,E,K). Stanowi budulec błon komórkowych i białej masy mózgu.
Skuteczny np. przy przebiałczeniu i zapaleniu kłębuszkowym zapaleniu nerek, kiedy wzrasta ilość kwasu moczowego, mocznika, amoniaku itp. Tłuszcz pochłania te związki, chroniąc organizm przed ich toksycznym działaniem, coś w rodzaju buforu.
Dlatego wieprzowina jest tak cenna w żywieniu. Przebija toksyczne kurczaki i przbiałczoną wołowinę. Ma niski idex kwasu moczowego.
Kondycja psów wzrasta, jego witalność i zadowolenie z życia, Spada zapadalność na choroby.
Nie dla psa kiełbasa , ale wieprzowinka owszem, owszem.
(~Zdzisław Zalewski)