Gabinet weterynarii homeopatycznej

Masz problem ze swoim pupilem?
zadzwoń:+48 12 412-51-90

Wystawianie paszportów i czipowanie

Wystawianie paszportów i czipowanie

Wizyty domowe

obejmuje: badanie kliniczne leczenie drobne zabiegi chirurgiczne pobieranie krwi do badań laboratoryjnych badanie...

Badania Laboratoryjne

badania morfologiczne krwi badania biochemiczne wyniki można poddać komputerowj interpretacji       3. OB/ Odczyn...

Chirurgia ogólna

sterylizacja kotek i suk (podwiązywanie jajników) kasatracja kocurów i psów cesarskie cięcie ekstrakcja guzów etc.

2023-06-05 Dobrobyt

Nasze zwierzęta traktujemy tak, jakby codzinnie miały święta. Taki nawyk żywieniowy. Ta sytość powoduje, że nasze pupile niewiedzą co jest głód. Głód jest siłą napędową przeżycia.Gruby niczego nie upoluje. Przekarmionemu zwierzęciu zaczynają zalegać we krwi resztki z rozkładu produktów, gdyż narządy wewnętrzne...

2023-06-05 Kwas moczowy.

Kwsa moczowy powstaje we wszystkich procesach rozpadu i przebudowy komórek zachodzących w organizmie. Około 75% kwasu moczowego wydalane jest z moczem, 25%przechodzi do przewodu pokarmowego i jest rozkładana przez bakterie jelitowe. Kwas moczowy zbiera się w organiżmie, gdy zwierze je za dużo. Organizm nie nadąża  z... (~Zdzisław Zalewski)

objawy zzapalenia opon mózgowych: zakażenie dróg oddechowych gorączka bóle głowy nudności, wymoty sztywnośc karku na końcu pojawiają sie drgawki i utrata przytomności, prowadząca do śmierci (~Zdzisław Zalewski)

Białaczka jako choroba wirusowa, doprowadza do powstania kompleksów wirus- przeciwciało. Takie kompleksy powstają w całym układzie krążenia, ale najgorsze są w nerekach, gdzie dochodzi do zatkania małych włośniczek. Efektem tego jest obrzęk, a następnie niewydolność nerek. Gdy funkcja wydalnicza nerek spada, to zatruciu ulega... (~Zdzisław Zalewski)

W okresie wysokich temperatur dochodzi do znacznego zagęszczenia krwi wskutek utraty wody. Z powodu  zagęszcenia krwi, dochodzi do upośledzenia filtracji w nerkach. Skutkiem czego jest obrzęk nerek, prowadzącym do porażeń w odcinku lędzwiowo-krzyżowym. Porażenia na początku są spastyczne potem wiotkie. W wątrobie i trzustce...

U kąszenie powoduje szybko powstającą opuchliznę (reakcja wstrząsowa), ktora może doprowadzić do zaburzen w oddychaniu i krążeniu. We krwi do chodzi do rozpuszczania krwinek czerwonych (hemoliza), grozi uduszeniem. Startujemy od podania wapnia w zastrzyku, soli fizjologicznej w kroplówce, sterydy i antybiotyk w... (~Zdzisław Zalewski)

Zakwaszenie to proces powolny, w którym dochodzi do gromadzenia kwsu moczowego, kwasu octowego, kwasu mlekowego itp.w tkance łącznej. Pies z zakwaszeniem wygląda jak stary i bezdomny. Jego kondycja pozwala sobie wiele do życzenia. Skóra jest sucha, włosy wypadają, paznokcie są łamliwe, mamy próchnice i... (~Zdzisław Zalewski)

Nie jest to żadne ropomacicze i operowanie tego jest błędem. Pojawia się gdy ściany macicy ulegają rozpulchnieniu i ciśnienie krwi wzrasta. Wzrost ciśnienia krwi powoduje ucieczkę kwinek czerwonych poza ścianę naczynia i mamy krwotok. Leczenie : Wystarczy podać homeopatyk obiżający ciśnienie krwi.  Więcej w artykule :... (~Zdzisław Zalewski)

Sterylizacja doprowadza do monopauzy pooperacyjnej, w wyniku tego następuje nagły i całkowity spadek estrogenów. Estrogeny powstaja z cholesterolu. Przy braku estogenów, cholesterol odkłada się w ścianach naczyń, powodując ich sztywnienie i zaciskanie, to doprowadza do nadciśnienia. Nadciśnienie powoduje nadreaktywny...

Spożywanie nadmierne ilości pokarmów białkowych pochodzenia zwierzęcego (kurczaki, podroby, mleko) oraz roślinnego (soja) doprowadza do gromadzenia się kwasu moczowego (lekceważony zabójca). Co mozna jeść: zieminaki, makaron,  ryż pasztet, kaszankę, wątrobę gotowaną jajka gotowane, jajecznica,... (~Zdzisław Zalewski)

Kwas moczowy powstaje przy nadmiarze bialka w diecie. Białko uszkadza nerki i to powoduje spadek filtracji kwasu moczowego. Kwas występuje w formie krysztalków, jest żrący i trudno rozpuszcza się w wodzie. Kwas moczowy występuje we krwi, mózgu, wąrobie, śledzione i w moczu. Te narządy ulegają w pierwszej kolejności... (~Zdzisław Zalewski)

Jest następstwem nadmiaru kwasu moczowego, który łącząc się z nieorganicznym wapniem, krystalizuje się w nerkach. Nadmiar kwasu moczwego pojawia się przy niewydolności nerek.   Początkowo tworzy się piasek, który łatwo przechodzi przez drogi moczowe, ale z upływem czasu piasek zmienia się kamienie. Pojawiają sie... (~Zdzisław Zalewski)

Wszystkie zwierzęta mięsożerne prowadzą swoisty wyścig po tłuszcze. Osobniki alfa jedzą najtłuściej. Na wstępie zażerają się podrobami, potem szynka , schabik, a potem długi post. Jedzą na surowo i na śmierdząco, im zimniej tym tłuściej. Jak się na nie patrzy, to nie widać po nich objawów chorób... (~Zdzisław Zalewski)

Standartowe objawy to gniazdowanie, obrzęk gruczołu mlecznego, zmiany w zachowaniu suki. Obfitośći i długość ciąży urojonej zależy od kondycji zwierzęcia. Jeżeli suka jest przekarmiona i przebiałczona, to mleko leje się strumieniami i leci, leci. Jest to przykład sprzężenia zwrotnego, gdzie organizm ma naturalny sposób... (~Zdzisław Zalewski)

Żarcie z plastikowej torby, gdzie ilość mięsa dochodzi do 4%, nie może napawać optymizmem. Z czasem składniki karmy,  doprowadzają nas do stanu zapalnego trzustki i jelit. I mamy chorego. U chorego występuje czasowy brak łaknienia, nudności, wymioty, zła tolerancja pokarmów tłustych, wzdęcia brzucha, nadmiene odchodzenie... (~Zdzisław Zalewski)

Przebiałczenie zawsze doprowazda do alregizacji organizmu. Jak sprawdzić że alergia naszego pupila ma podłoze bialkowe, gdy badania morfologiczne i biochemiczne dają wynik ujemny. Do tego nadaje sie odczyn Biernackiego (odczyn opadania  krwinek czerwonych). Krwinki czerwone mają ładunek elektryczny ujemny, który... (~Zdzisław Zalewski)

2023-06-05 Zapalenie nerek

Zhomogenizowana żywność doprowadza nasz układ odpornościowy do wrzenia, kto swój a kto obcy. Przy ataku na swoich, mamy autoagresję i koszty są większe. Gdy powstają kompleksy p.ciał i antygenów, to przyklejają się do ścian naczyń, powodując ich stan zapalny. Dotyczy to również włośniczek nerek, co upośledza ich... (~Zdzisław Zalewski)

Psy z nadciśnieniem często trzepią głową. Takie trzepanie kończy się rozerwaniem ściany żyły. Tworzy się bombel, czyli krwiak. Krwiak opróżniamy, gdy jest już tęgi. Zabieg powtarzamy, gdy się ponownie wypełni. Po jakimś czasie ucho sie pogrubia, a w środku bombla tworzy się skrzeplina, która się obkurcza.  Ucho sie... (~Zdzisław Zalewski)

Porażenie dotyczy starych psów i wynika z gromadzenia się kwasu moczowego w stawach biodrowych i mięśniach Choroba rozpoczyna się od niewielkiego bólu i sztywności stawów biodrowych. Dalej pojawia sie utykanie, problemy przy siadaniu i chodzeniu po schodach. Na końcu następuje porażenie całego tyłu z... (~Zdzisław Zalewski)

Dotyczy to kotów żywionych monodietą, czyli tylko suche , saszetki lub puszki. Rany i strupki obejmują rejony głowy, szyi i karku. Kot non stop je rozdapuje. Chorba wiąże się z przebiałczeniem. Przebiałczenie doprowadza do mocznicy. Nadmiar mocznika wywołuje uczulenie na skórzę, która robi bladowoskowa, sucha i... (~Zdzisław Zalewski)

Gdy nasz pupil zaczyna saneczkować i wylizywać sobie odbyt, może to świadczyć o zapaleniu gruczołów okołoodytowych. Traktujemy to antybiotykiem. Jeżeli się to nam często zdarza, to mamy stan zwany nadciśnieniem, jednum z jego objawów. Choroba powoduje wyciek osocza, potem krwinek białych, które dają  stan... (~Zdzisław Zalewski)

Stan związany z układem krwionośnym. Mamy wzrost ciśnienia tętniczego a spadek ciśnienia w krążeniu żylnym. Żyły robią się obrzmiałe, rozwarstwione, postrąkowate, krew zalega, mama problemy z powrotem do głównych łożysk żylnych. Ten stan powoduje wyciek osocza krwi poza naczynie kwionośne. W osoczu znaduje się kwas moczowy... (~Zdzisław Zalewski)

2023-06-04 Nadciśnienie

Jednym z najprostszych metod zdiagnozowania nadciśnienia jest zapalenie spojówek. Zaczyna się od zaczerwienienia prawego oka, póżniej przenosi się na drugie. Na początku spojówka jest przekrwiona, potem zaczyna się gromadzić wydzielina w kącikach oczu, która w końcu wylewa się z worka spojówkowego,... (~Zdzisław Zalewski)

Jest następstwem gromadzenia się osadu w przedniej komorze oka. Osad prowadzi do uszkodzenia i niedotlenienia soczewki.  Niedotleniona soczewka robi się niebieska. Przyczyną powstawaniu osadu jest nadmiar produktów przemiany matreii (toksyn) we krwi. To jest następstwo postępującej niewydolności układu wydalniczego i... (~Zdzisław Zalewski)

Chcialo by się powiedzieć, Jak capi z japy to masz nerki chore. Przyczyną tworzenia się osadu, kamieni, próchnicy, zapaleniu dziąseł, wypadaniu zębów, dziąślaków, smrodowi etc. Jest rozkład mocznika pod wpływem śliny do amoniaku. Amoniak jako żrący i śmierdzący gaz,  niszczy szkliwo zębowe, wżera się w... (~Zdzisław Zalewski)

Ogólne zatrucie organizmu wyrażające się gromadzeniem ropy w macicy. Produkty przeminany materii w połączeniu z bakteriami tworzą ropną wydzielinę , zgromadzoną w rogach macicy. Sukę, którą dotknie taki stan, staje się osowjała, wybrzydza z jedzeniem, ale za to dużo pije i siusia, z czasem zaczyna wymiotować i... (~Zdzisław Zalewski)

W dobie tanich kurczaków, chętnie ponie sięgamy, by nakarmić nasze pupile. Łatwo go przyrządzić i w smaku jest nienajgorszy i  preferowany przez zwierzęta. Kurczak ma ma w sobie tajną broń chemiczną, która powoli dewastuje organizm. Zaczyna się to od włosa, słabej jego kondycji. Następnie pojawia się łupież,... (~Zdzisław Zalewski)

Przetwarzanie... prosimy o cierpliwość.

Loading