Gabinet weterynarii homeopatycznej

Masz problem ze swoim pupilem?
zadzwoń:+48 12 412-51-90

Wizyty domowe

obejmuje: badanie kliniczne leczenie drobne zabiegi chirurgiczne pobieranie krwi do badań laboratoryjnych badanie...

Badania Laboratoryjne

badania morfologiczne krwi badania biochemiczne wyniki można poddać komputerowj interpretacji       3. OB/ Odczyn...

Wystawianie paszportów i czipowanie

Wystawianie paszportów i czipowanie

USG Zwierząt

USG to głównie jama brzuszna i jama miedniczna. Obejmuje to wątrobę, przewód pokarmowy, śledzionę,macicę i neki.

Nadmiar białka doprowadza do kwasicy i powoduje spadek pH krwi (norma 7,35 - 7,45). Przy pH 7,0 następuje śmierć. Zakwaszona krew jest przyczyną rozwoju wielu chorób. Zaczynając od zarobaczenia, zapalenia nerek, udaru mózgu, zawłu serca, marskości wątroby etc. a kończąc na nowotworzeniu. Pierwiastki, ktory mają... (~Zalewski Zdzisław)

Proces starzenia się, to proces powolnego gromadzenia się produktów przemiany materii (zakwaszenie), związanego z spowolnieniem narządowym, gorszą pracę poszczególnych układów. Idżmy dalej. Tę starość przśpiesza nam białko, a raczej jego nadmiar. Ten nadmiar bieże się stąd, ze każde zwierze żywione paszami... (~Zdzisław Zalewski)

Dna moczanowa - przyczyną zapalenia jest krystalizacja moczanu sodowego w płynie stawowym, a potem powstanie złogów w tkankach. Dnie moczanowej towarzyszą inne choroby cywilizacyjne takie jak :nadciśnienie tętnicze, choroba wieńcowa, otyłość, cukrzyca, owrzodzenie jelit. Dna pierwotna - upośledzenie wydalania kwasu moczopwego... (~Zdzisław Zalewski)

Układ chłonny zbudowany jest z otwartych naczyń limfatycznych oraz z tkanki limfatycznej, z której zbudowane są węzły chłonne, grudki chłonne, grasica, migdałki, śledzina. Chłonka jest płynem (żółtawym) podobnym do osocza krwi, z brakiem krwinek czerwonych, a znaczną zawartoscią limfocytów. Limfa przesączana... (~Zdzisław Zalewski)

Zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego związany z gwałtownym wzrostem ciśnienia tętniczego, przekraczającym zdolności kompensacyjne. W rezultacie zwiększa sie przepływ krwi w krążeniu naczyniowym w mózgu i wzrasta przepuszczalność ścian tętnic prowadzących do obrzęku mózgu. Objawy encefalopatii nadciśnieniowej wysępują... (~Zdzisław Zalewski)

Zakwaszenie organizmu, czyli zaburzenie równowagi kwasowo-zasadowej. Powoduje osłabienie, podatność na infekcje, senność, problemy ze skórą, włosami, paznokciami. Nadmiar kwasów składowny na początku w tkance łącznej, która ma swoje ograniczenia. przez co pozostaje upośledzona wymiana płynów... (~Zdzisław Zalewski)

Spadek wydolności pracy wątroby i nerek, doprowadza do zwiększenia ilości produktów przemiany materii (toksyn), czyli do zakwaszenia. Na początku organizm utrzmuje równowagę przez buforowanie toksyn białkami z osocza. Wraz z postępującym zatruciem krwi, toksyny zaczynają oblepiać krwinki i ściany naczyń krionośnych. To... (~Zdzisław Zalewski)

Wylew jest następstwem wzrostu ciśnienia krwi. Wynaczyniona krew uciska na struktury mózgu, powodując porażenia. Dotyczy to starszych zwierząt. Najczęściej wylew obejmuje lewą półkulę mózgową, powodując niedowład wiotki prawej połowy ciała. Gałki oczne rozbiegane, prawa żrenica nie reaguje na światło. Zwierze ma... (~Zdzisław Zalewski)

Nerczyca jest jakby końcowym etapem zapalenia kłębuszkowego nerek. Dochodzi do ucieczki białka z moczem (mocz się pieni). W kosekwencji zmniejsza się stężenie białka w surowicy krwi, co powoduje z kolei spadek ciśnienia onkotycznego w naczyniach krwionośnych, umożliwiając przechodzenie wody poza naczynia i gromadzenia się w jamach... (~Zdzisław Zalewski)

Mowa tu o padaczce nieurazowej. Taka , która pojawia się znikąd, bez przyczyny.  Proces jest dla nas niezauwżalny, gdyż rozwija się powoli. Dotyczy to oczywiście  nerek, które nam się zużwają. Przy diecie wysokobiałkowej proces ten będzie przebiegal o wiele szbciej. Dochodzi do upośledzenia ukrwienia nerek, w... (~Zdzisław Zalewski)

Otyłość związana jest z kwasem moczowym. Kwas moczowy powoduje spowolnienie przemiany materii, poprzez zmniejszenie wydzielanie hormonów np. insuliny, hormonów tarczycy. Dzieje się tak, gdyż uszkodzone zostają krwinki czerwone i spada ich wysycenie tlenem i deficyt w całym organiżmie. Niedobór insuliny... (~Zdzisław Zalewski)

Kwas moczowy bierze sie z przebiałczenia (nadmiar mięsa, mleka, podrobów). Normalnie występuje we krwi, w moczu, w mózgu, wątrobie, śledzinie. Jest dla organizmu trucizną. Ma własciwości prozapalne, wpływając na równowagę endokrynową naczyniowych mięśni gładkich oraz tkanki tłuszczowej, przyczyniając się do... (~Zdzisław Zalewski)

Nadkrwistość objawowa, nadmiar krwinek czewonych. Pojawia sie przy chorobach serca, płuc, nerek. Czerwienica prawdziwa jest następstwem chorób przebiegających z niedotleniem krwi tętniczej, która powoduje wyrównawczą reakcję układu erytroblastycznego i zwiększenie ilości krwinek czerwonych we krwi... (~Zdzisław Zalewski)

Do marskości dochodzi gdy miąższ wątrobowy przerasta tkanka łączna, upośledzając jej pracę. Stan taki może być wywołany przez: jedzenie (kwas moczowy) wirus (parvowirus) leki (leki p.reumatyczne) Zwierzę traci masę, zaczynają wystawać kości. Obrys brzucha się powiększa i jest napięty. Następstwa marskośi... (~Zdzisław Zalewski)

Najczęściej przyczyną nadciśnienia jest zapalenie kłębuszków nerkowych (błędy żywieniowe), oraz niedotlenienie nerek,  postępujące wraz w wiekiem. Jak rozpoznać nadciśnienie: psy wyciek z uszu, który przechodzi w stan ropny wyciek z oczu, mogący sie skończyc krwawieniem soczewki robią się niebieskawe i... (~Zdzisław Zalewski)

Zwierzę wygląda na mocno zbolałego, malo ruchliwe. Mamy wzrost tempertury, wyciek z nosa, powięszenie węzłów chłonnych podszczękowych i ślinianek, zapalenie osrzeli, oraz mięśniobóle. Podajemy sól fizjologiczną pod skórę, antybiotyk oraz homeopatyk podnoszący odporność. (~Zdzisław Zalewski)

Przy przeziębieniu objawy mogą być nie widoczne.Brak wzrostu temperatury.  Mogą być ograniczenia ruchowe, problemy ze skakaniem i wstawaniem. Badaniem palpacyjnym stwierdzamy powiększenie węzłów chłonnych poszczękowych i ślinianek. Badanie układu nerwoego daje nam reakcję bólową. Ponieważ jest to choroba wirusowa ,... (~Zdzisław Zalewski)

Chorba jest następstwem procesów imunologicznych, uruchamianych przez odkładanie się w kłebuszkach kompleksów antygen-p.ciało, które uszkadzaja naczynia krwionośne. Zmiany zapalne występujące we włośniczkach powodują zmniejszenie ukrwienia nerek oraz przesączania kłębuszkowego, zwiększając przepuszczalność błony... (~Zdzisław Zalewski)

Mocznica to stan chorobowy , ich z którym mamy do czynienia najczęściej w końcowym stadium przewlekłej niewydolności nerek. Wywołana jest uszkodzeniem miąższu nerkowego wskutek ich niedokrwienia lub działania czynnika toksycznego, a także przeszkód utrudniających odpłw moczu z nerek. Dochodzi do gromadzenia się... (~Zdzisław Zalewski)

Guzy są zbiorem toksyn, Toksyny powodują zakwaszenie, a to doprowadza do braku tlenu w ciele. Brak tlenu jest zasadniczo powodem wzrostu raka. Zakwaszenie powoduje zmutowanie komórek, Których DNA zostal zmienine i te zmutowane komórki, zamiast tych zdrowych, zaczynają się rozmnażać. Rak nie jest chorobą,... (~Zdzisław Zalewski)

Mechanizm powstawania ropomacicza, związany jest z nadmiarem toksyn w osoczu krwi.  Toksyn związane z białkami krwi i krążą po organiżmie, gdy osiągną wartość krytyczną, to przesiąkają z osocza krwi do jam ciała, w tym do światła macicy. Białko poza ścianą naczynia traci swój minusowy ładunek i uwalnia... (~Zdzisław Zalewski)

Mówimy tu o niedotlenieniu krwi tętniczej, związanej z zaburzeniami trnasportu tlenu przez krew do komórki. Jak do tego dochodzi. Moda na żywienie zrobiła się tak, że nasze pupile dostają karme z hipermarketów. Jedzenie to jest całkowicie przetworzone chemicznie plus do tego konserwanty. Taka ilość chemii nie... (~Zdzisław Zalewski)

Przebiałczenie Przyczyną tej choroby jest spożywanie w nadmiarze białka, zwłaszcza kurczaków i koniny. Dotyczy to również karm przemysłowych, gdzie mięso zastąpiono soją. Powolna kumulacja produktów rozkładu białek np.amoniaku, mocznika,kwasu moczowego,  doprowadza do świądu, łupieżu, matowienia włosa,... (~Zdzisław Zalewski)

Homeopatia jest metodą leczenia, która doskonale nadaje się do leczenia chorób ostrych i przewlekłych psów i kotów . Zwierzęta, w odróżnieniu od ludzi, nie mają żadnych uprzedzeń, nie kwetionują, nie mają postaw rozczenowych, są uczuciowo neutralne. Leki homeopatyczne pobudzają organizm do... (~Zdzisław Zalewski)

Przetwarzanie... prosimy o cierpliwość.

Loading